Hijyen İstasyonlarının Faydaları

Hijyen İstasyonlarının Faydaları

14.05.2020 04:51:22

El dezenfektanları; bireylerin hijyeni yada araç-gereç hijyeninin sağlanması amaçlarıyla zararlı organizmaların ortamdan uzaklaştırılması için kullanılmaktadır.Piyasada çok fazla dezenfektan madde bulunuyor. Etkili olanlar genelde alkol bazlı ürünlerdir ve koruyuculuk özellikleri de çok yüksektir.Tabii alkol oranı yüksek olunca egzama ve cilt kuruluğu gibi yan etkileri olmaktadır. Genelde en çok tavsiye edilen; uygun alkol oranı ve nemlendirici içermesidir.Dezenfektanlar uygun seçilmez, içeriği iyi ayarlanmaz ve doğru şeklide kullanılmazsa etkisi istenilen düzeyde olmaz ve direnci yüksek farklı tür bakteriler gelişebilir.

69Görüntülenme

Tavsiye Edilen Kullanım Şekli

Yeni türler dezenfektana karşı bağışıklık kazanabilir. Bu nedenle dezenfektanlar kesinlikle amacına uygun imal edilmeli ve doğru kullanılmalıdır.Bu süreçte özelikle dikkat etmemiz gerekenler ise; Uygulama süresi, ortam sıcaklığı, ortamın pH'ı ve temas yüzeyidir.

El içini dolduracak kadar sıvı alınır ve basit ovma hareketi ile bilekler dahil olmak üzere ellerin her tarafına minimum 30 saniye uygulanır.Uygulama sonrası ellerin kendiliğinden kuruması beklenmelidir.

}